تکنولوژی انحصاری درمان زخم شرکت آنیکا

پودر هیالوگران

الهام گرفته شده از طبیعت، به کمال رسیده توسط دانشمندان

 

 

حتما تا کنون نام پودر هیالوگران را شنیده اید و از تاثیرات اعجاب آور آن مطلع شده اید. اما واقعا هیالوگران چیست و چه چیزی باعث میشود این محصول در درمان زخم های مختلف، مانند زخم دیابتی، تا این حد موثر باشد؟

 

 

برای آشنایی با پودر هیالوگران باید ابتدا به تاریخچه این شرکت بپردازیم. سپس به طور مختصر اسید هیالورونیک آشنا میشویم و میبینیم کمپانی آنیکا چگونه از این ماده در تولید محصولات مبتنی بر تکنولوژی HYAFF استفاده میکند.

تاریخچه و محصولات شرکت آنیکا

anika logo لوگو شرکت آنیکا

آنیکا یک شرکت پیشرو و نوآور در زمینه محصولات مراقب از زخم، درمان بافت آسیب دیده و پیشگیری از ایجاد آسیب های پوستی می باشد

فن آوری اختصاصی ما مبتنی بر اسید هیالورونیک (HA) که یک مولکول زیست سازگار (biocompatible)  است که به طور طبیعی در سراسر بدن یافت میشود و یک عنصر حیاتی در عملکرد مفصل و بافت سالم است.

کمپانی آنیکا اسید هیالورونیک HA را از طریق یک فرآیند اختصاصی ، خالص ، فرموله و به شکل پودر هیالوگران به بازار عرضه کرده است تا به طور مداوم درمان های پزشکی با کیفیت بالا استفاده شود

 

آنيكا يك شركت تولید کننده تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی است كه از روش هاي ترميمي و درمانی اختصاصي براي كمك به افراد برای داشتن احساس بهتر رسیدن به سطح طبیعی از فعالیت روزانه استفاده مي كند.

 

این شرکت نزدیک به 30 سال سابقه توانسته است حداقل به 35 میلیون نفر از بیماران در سراسر جهان خدمت رسانی بکند.  آنیکا با اشتیاق در حال

پیشرفت در راه مراقبت از بیماران و افزایش کیفیت زندگی آنان است و این امکان را به افراد می دهد تا آنچه را دوست دارند ادامه دهند.

 

اسید هیالورونیک چیست؟

محصولات درمانی شرکت آنیکا  براساس اسید هیالورونیک است که به آن هیالورونان یا هیالورونات سدیم نیز گفته می شود.این ماده هم در پوست، جایی که نقش عمده ای در ترمیم بافت و غضروف و بافت پیوندی دارد ، و هم در جایی که به عنوان روان کننده و یک جزء از ماتریکس خارج سلولی عمل می کند وجود دارد

 

مولکول اسید هیالورونیک  به شکل یک پلیمر (زنجیره ای متشکل از اتصال تعداد زیادی از واحد های منحصر به فرد HA) در بدن وجود دارد ،

 

پودر هیالوگران چیست؟ خرید پودر هیالوگران در مشهد

 

 

به گونه ای که بطور پیوسته  توسط سنتاز های هیالورونان تولید می شود و به طور طبیعی توسط دسته ای از آنزیم ها به نام هیالورونیداز تخریب می شود.

 

HA یکی از اجزای اصلی روان کننده مایع مفصلی (مایع سینوویال) است و ثابت شده است که ویسکوزیته کلی مایع را افزایش می دهد. همچنین یک مؤلفه مهم در تشکیل غضروف است که در آن اجزای بهم پیوسته ای را تشکیل می دهد که آب را جذب می کند و به غضروف کمک می کند تا مقاومت و استحکامش را حفظ کند.

 

یک فرد متوسط حدودا 70 کیلوگرمی تقریباً 15 گرم HA در بدن خود دارد که تقریباً 5 گرم از آنها روزانه تخریب شده و دوباره سنتز (تولید) می شوند. روند پیری و افزایش سن منجر به کاهش وزن مولکولی و تراکم این اسید در غضروف می شود.

 

برای مقابله با این کاهش ، محصولات مبتنی بر اسید هیالورونیک که برای استئوآرتریت (موسوم به محصولات تکمیل کننده ویسکوزیتوری) ساخته شده اند که این محصولات در تسکین درد کمک بسیاری به بیماران می کنند و همچنین برای روانکاری و محافظت مفصل استفاده میشوند.

 

از آنجا که اسید هیالورونیک (HA) موجود در بدن به طور طبیعی به سرعت تخریب شده و مجدداً جذب می شود ، بیشتر داروهای مبتنی بر HA به تثبیت نیاز دارند. یک روش معمول برای تثبیت HA، چسباندن و اتصال بین پلیمرهای HA  است که برای جلوگیری از تخریب سریع و طبیعی آنها به کار میرود.

 

 هنگام اتصال این پلیمرها به هم ، ویسکوزیته (ضخامت) پلیمرهای HA افزایش می یابند و از مایع به ژل تبدیل می شوند. ویسکوزیته این ژل توسط عوامل مختلفی تعیین می شود ، از جمله آن می توان به میزان اتصال متقابل بین زنجیره های HA اشاره کرد.

 

زنجیره های HA با اتصال متقاطع هنوز هم توسط بدن تخریب می شوند ، اما روند تخریب بر خلاف چندین ساعت در حالت عادی، چندین ماه طول می کشد. در نتیجه ، داروهای متقاطع مبتنی بر HA  میتوانند به مقدار کافی در بدن پایدار بمانند تا بتوانند اثرات درمانی مطلوب خود را در بدن برجای بگذارند.

 

برای دستیابی به زمان ماندگاری مطلوب، شرکت درمانی و مراقبتی آنیکا یک اصلاح شیمیایی اختصاصی برای زنجیره های متصال به شبکه HA ایجاد کرده است. این تکنولوژی منجر به تشکیل ماده ای با دوام تر می شود که برای مدت طولانی در بدن باقی می ماند و خاصیت مکانیکی با ارزش تری دارد.

 

تکنولوژی HYAFF چیست؟

 

تکنولوژی hyaff شرکت آنیکا

 

به لطف فرآیند اصلاح شیمیایی موسوم به استری سازی ، آنیکا قادر به ایجاد کلاس های جدیدی از بیوپلیمرهای مشتق شده از HA شده است که این محصولات با نام تجاری HYAFF به بازار عرضه شده است. میزان تخریب را میتوان بسته به نشانه های بالینی و نظر درمانگر، بهینه سازی کرد. همچنین ضمن حفظ مشخصات ایمنی عالی هیالورونان ، می توان آن ها را به راحتی در اشکال مختلفی تولید و استفاده کرد.

 

فن آوری های منحصر به فرد و انحصاری تولید کمپانی آنیکا اجازه ایجاد انواع و اشکال مختلف جامد از مواد بیولوژیکی مبتنی بر HYAFF ، مانند مش ، پارچه های غیر بافته شده ، غشاهای سوراخ شده ، گرانول ، پودر و سایر موارد را داده است. این دامنه گسترده از تنوع و گوناگونی از محصولات ، همراه با ویژگی های خاص و منحصر به فرد مانند توانایی کنترل نرخ تخریب ، امکان طراحی و توسعه طیف وسیعی از محصولات ارتوژیولوژیک ، پوستی ، جراحی و سایر محصولات حاوی HA را فراهم کرده است.

 

متخصصان و پژوهشگران آنیکا در تلاش برای ارائه راه حل های درمانی مختلف هستند تا بیماران سریعتر و به طور طبیعی به زندگی فعال و عادی خود برگردند. ما تولید محصولات فعال و متنوع خود با استفاده از فناوری اختصاصی مبتنی بر HA را حفظ می کنیم.

 

نقش هیاف در بازسازی پوست

حفظ رطوبت مناسب در تمام مراحل ترمیم زخم

تقویت مهاجرت سلولی و تکثیر سلولی

آنژیوژنز

کاهش رادیکال های آزاد و افزایش گرانولیشن

پشتیبانی و نظم دادن به ساختمان کلاژن جهت یکپارچگی در ساختار بافت و در نتیجه کاهش اسکار پس از زخم

هیاف سبب تسریع اپتلیزاسیون زخم شده و به کنتراکچر زخم و تکمیل مرحله نهایی ترمیم زخم کمک میکند

 

پودر هیالوگران چیست؟

خرید پودر هیالوگران در مشهد

گرانول های پوستی شرکت آنیکا با نام تجاری پودر هیالوگران به بازار عرضه می شود.

 

اندیکاسیون

هیالوگران برای زخم های گرانوله متوقف شده و همچنین زخو هایی با بافت اسلاف محدود و برای زخم های حفره ای قابل استفاده است روی زخم های عفونی و کلونیزه با ترکیب آنتی بیوتیک طبق نظر پزشک قابل استفاده است

 

آموزش استفاده از این محصول

شما میتوانید جهت آموزش استفاده از پودر هیالوگران به صفحه فروش این محصول مراجعه کنید

 

گروه پزشکی درمانگران بن شاد و مرهم اندیشه سلامت، به ترتیب وارد کننده و نماینده انحصاری توزیع و پخش بخشی از محصولات شرکت آنیکا، از جمله پودر هیالوگران ، در ایران است.

 

پودر های هیالوگران در ساشه های 2 گرمی و در بسته های 5 عددی به بازار عرضه شده است. شما بیماران و درمانگران محترم در سرتاسر کشور میتوانید جهت خرید پودر هیالوگران از طریق سایت، تلگرام و همچنین تلفن با مرهم اندیشه سلامت در تماس باشید یا مستقیما به صفحه پودر هیالوگران Hyalogran دو گرمی در فروشگاه اینترنتی ما مراجعه فرمایید.

 

 

منبع: وبسایت رسمی شرکت آنیکا