ما چه خدماتی ارائه میکنیم ؟

پزشکان ، کارشناسان و درمانگران زخم در کلینیک درمان زخم مرهم اندیشه با کمک و استفاده از PRP ، خدمات متنوعی را به بیماران ارائه می نمایند.

shape
shape

درمان زخم دیابتی

مدیریت زخم و حفظ استخوان و تاندون

shape
shape

درمان زخم های مزمن و حاد

افزایش سرعت بهبود زخم

shape
shape

درمان زخم های ارتوپدی

مدیریت زخم سوختگی و کاهش اسکار پوستی

معرفی PRP زخم

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP_Platelet Rich Plasma) چیزی نیست جز حجمی از پلاسمای خود فرد (اتولوگ یا مشتق از خود) که غلظت پلاکت آن بالاتر از حد پایه در خون کامل است. در واقع مخلوطی خالص از پلاسما (قسمت مایع و برون سلول خون که حاوی پروتئین هایی است که در روند انعقاد خون نقش دارند و مولکول های زیستی که در ترمیم زخم، نقش عمده ای ایفا می نمایند و پلاکت ها و سیتوکین ها و فاکتور های رشد مربوط به آن ها) است.

با PRP تراپی بیشتر اشنا شوید

پلاکت ها با تاثیرگذاری بر تکثیر و تمایز یاخته ای در بافت پوستی باعث تحریک ساخته شدن؛ کلاژن، الاستین، ماده ی بین سلولی و به دنبال آن ایجاد عروق جدید می شوند. توجه داشته باشید که پلاکت ها درهنگام آسیب های بافتی، در محل زخم تجمع می یابند و با ایجاد سد و پلاک پلاکتی، از خونریزی عروق جلوگیری بعمل می آورند. هماطنور که در ابتدا اشاره شد در درمان PRP، پلاسمای خون که از طریق خونگیری از فرد تهیه شده است را در سانتریفیوژ قرار می دهند و پلاکت های موجود در نمونه را تغلیظ می کنند. در این روش درمانی پلاکت ها و سایر مواد موثر در روند بهبودی زخم را توسط سرنگ های مخصوص به فرد تزریق می کنند. با تزریق PRP، عمل تحریک بافتی و ترمیم و بهبودی سریع زخم آغاز می گردد.

مزایای درمان زخم با PRP

سرعت اثرگذاری بالای این شیوه درمانی ، طول مدت دو هفته ای اثرگذاری ژل پلاکتی و همچنین امکان بسته شده زخم در یک دوره PRP ، از مهمترین شاخصه های درمان زخم با PRP میباشد که در ادامه به برخی از مهمترین مزیت های آن اشاره نموده ایم.

  • تسهیل و تسریع التیام
  • بهبود جریان خون
  • روشی غیر تهاجمی با عوارض کم
  • کاهش التهاب
  • کاهش احتمال نیاز به جراحی
  • اثر ماندگار و طولانی
  • تحریک تولید بافت جدید
  • کاهش خطر عفونت
  • بیمار نیاز به بستری ندارد
مراحل PRP زخم

بمنظور اجرای این شیوه درمانی ، مراحل مختلفی باید اجرا گردد ، در واقع باید اینگونه گفت که تهیه و تزریق PRP حدود دو ساعت زمان میبرد

shape
shape

خونگیری از بیمار

حدود 20 سی سی خون از بیمار گرفته میشود

shape
shape

سانتریفیوژ خون

تهیه ژل پلاکتی با کمک مدرن ترین سانتریفیوژ

shape
shape

تزریق پلاکت

ژل پلاکتی اطراف زخم تزریق شده و روی زخم گذاشته میشود