0/5
پودر هیالوگران چیست؟

پودر هیالوگران چیست؟ الهام گرفته شده از طبیعت، به کمال رسیده توسط دانشمندان

حتما تا کنون نام پودر هیالوگران را شنیده اید و از تاثیرات اعجاب آور آن مطلع شده اید. اما واقعا هیالوگران چیست و چه چیزی باعث میشود این محصول در درمان زخم های مختلف، مانند زخم دیابتی، تا این حد موثر باشد؟

برای آشنایی با پودر هیالوگران باید ابتدا به تاریخچه این شرکت بپردازیم. سپس به طور مختصر اسید هیالورونیک آشنا میشویم و میبینیم کمپانی آنیکا چگونه از این ماده در تولید محصولات مبتنی بر تکنولوژی HYAFF استفاده میکند.

تاریخچه و محصولات شرکت آنیکا

 

آنیکا یک شرکت پیشرو و نوآور در زمینه محصولات مراقبت از زخم، درمان بافت آسیب دیده و پیشگیری از ایجاد آسیب های پوستی میباشد. این کمپانی که در ایالات متحده آمریکا قرار دارد، سابقه بسیار طولانی در زمینه تولید محصولات مراقبت از زخم دارد.

فن آوری اختصاصی ما مبتنی بر اسید هیالورونیک (HA) که یک مولکول زیست سازگار (biocompatible)  است که به طور طبیعی در سراسر بدن یافت میشود و یک عنصر حیاتی در عملکرد مفصل و بافت سالم است.

کمپانی آنیکا اسید هیالورونیک HA را از طریق یک فرآیند اختصاصی ، خالص ، فرموله و به شکل پودر هیالوگران به بازار عرضه کرده است تا به طور مداوم درمان های پزشکی با کیفیت بالا استفاده شود

آنیکا یک شرکت تولید کننده تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی است که از روش های ترمیمی و درمانی اختصاصی برای کمک به افراد برای داشتن احساس بهتر رسیدن به سطح طبیعی از فعالیت روزانه استفاده می کند.

این شرکت نزدیک به ۳۰ سال سابقه توانسته است حداقل به ۳۵ میلیون نفر از بیماران در سراسر جهان خدمت رسانی بکند.  آنیکا با اشتیاق در حال

پیشرفت در راه مراقبت از بیماران و افزایش کیفیت زندگی آنان است و این امکان را به افراد می دهد تا آنچه را دوست دارند ادامه دهند.

اسید هیالورونیک چیست؟

محصولات درمانی شرکت آنیکا  براساس اسید هیالورونیک است که به آن هیالورونان یا هیالورونات سدیم نیز گفته می شود.این ماده هم در پوست، جایی که نقش عمده ای در ترمیم بافت و غضروف و بافت پیوندی دارد ، و هم در جایی که به عنوان روان کننده و یک جزء از ماتریکس خارج سلولی عمل می کند وجود دارد

مولکول اسید هیالورونیک  به شکل یک پلیمر (زنجیره ای متشکل از اتصال تعداد زیادی از واحد های منحصر به فرد HA) در بدن وجود دارد ،

 

پودر هیالوگران چیست؟ خرید پودر هیالوگران در مشهد

به گونه ای که بطور پیوسته  توسط سنتاز های هیالورونان تولید می شود و به طور طبیعی توسط دسته ای از آنزیم ها به نام هیالورونیداز تخریب می شود.

HA یکی از اجزای اصلی روان کننده مایع مفصلی (مایع سینوویال) است و ثابت شده است که ویسکوزیته کلی مایع را افزایش می دهد. همچنین یک مؤلفه مهم در تشکیل غضروف است که در آن اجزای بهم پیوسته ای را تشکیل می دهد که آب را جذب می کند و به غضروف کمک می کند تا مقاومت و استحکامش را حفظ کند.

یک فرد متوسط حدودا ۷۰ کیلوگرمی تقریباً ۱۵ گرم HA در بدن خود دارد که تقریباً ۵ گرم از آنها روزانه تخریب شده و دوباره سنتز (تولید) میشوند. روند پیری و افزایش سن منجر به کاهش وزن مولکولی و تراکم این اسید در غضروف می شود.

برای مقابله با این کاهش ، محصولات مبتنی بر اسید هیالورونیک که برای استئوآرتریت (موسوم به محصولات تکمیل کننده ویسکوزیتوری) ساخته شده اند که این محصولات در تسکین درد کمک بسیاری به بیماران می کنند و همچنین برای روانکاری و محافظت مفصل استفاده میشوند.

از آنجا که اسید هیالورونیک (HA) موجود در بدن به طور طبیعی به سرعت تخریب شده و مجدداً جذب می شود ، بیشتر داروهای مبتنی بر HA به تثبیت نیاز دارند. یک روش معمول برای تثبیت HA، چسباندن و اتصال بین پلیمرهای HA  است که برای جلوگیری از تخریب سریع و طبیعی آنها به کار میرود.

هنگام اتصال این پلیمرها به هم ، ویسکوزیته (ضخامت) پلیمرهای HA افزایش می یابند و از مایع به ژل تبدیل می شوند. ویسکوزیته این ژل توسط عوامل مختلفی تعیین می شود ، از جمله آن می توان به میزان اتصال متقابل بین زنجیره های HA اشاره کرد.

زنجیره های HA با اتصال متقاطع هنوز هم توسط بدن تخریب می شوند ، اما روند تخریب بر خلاف چندین ساعت در حالت عادی، چندین ماه طول می کشد. در نتیجه ، داروهای متقاطع مبتنی بر HA  میتوانند به مقدار کافی در بدن پایدار بمانند تا بتوانند اثرات درمانی مطلوب خود را در بدن برجای بگذارند.

برای دستیابی به زمان ماندگاری مطلوب، شرکت درمانی و مراقبتی آنیکا یک اصلاح شیمیایی اختصاصی برای زنجیره های متصال به شبکه HA ایجاد کرده است. این تکنولوژی منجر به تشکیل ماده ای با دوام تر می شود که برای مدت طولانی در بدن باقی می ماند و خاصیت مکانیکی با ارزش تری دارد.

تکنولوژی HYAFF چیست؟

تکنولوژی hyaff شرکت آنیکا

به لطف فرآیند اصلاح شیمیایی موسوم به استری سازی ، آنیکا قادر به ایجاد کلاس های جدیدی از بیوپلیمرهای مشتق شده از HA شده است که این محصولات با نام تجاری HYAFF به بازار عرضه شده است. میزان تخریب را میتوان بسته به نشانه های بالینی و نظر درمانگر، بهینه سازی کرد. همچنین ضمن حفظ مشخصات ایمنی عالی هیالورونان ، می توان آن ها را به راحتی در اشکال مختلفی تولید و استفاده کرد.

فن آوری های منحصر به فرد و انحصاری تولید کمپانی آنیکا اجازه ایجاد انواع و اشکال مختلف جامد از مواد بیولوژیکی مبتنی بر HYAFF ، مانند مش ، پارچه های غیر بافته شده ، غشاهای سوراخ شده ، گرانول ، پودر و سایر موارد را داده است. این دامنه گسترده از تنوع و گوناگونی از محصولات ، همراه با ویژگی های خاص و منحصر به فرد مانند توانایی کنترل نرخ تخریب ، امکان طراحی و توسعه طیف وسیعی از محصولات ارتوژیولوژیک ، پوستی ، جراحی و سایر محصولات حاوی HA را فراهم کرده است.

متخصصان و پژوهشگران آنیکا در تلاش برای ارائه راه حل های درمانی مختلف هستند تا بیماران سریعتر و به طور طبیعی به زندگی فعال و عادی خود برگردند. ما تولید محصولات فعال و متنوع خود با استفاده از فناوری اختصاصی مبتنی بر HA را حفظ می کنیم.

نقش هیاف در بازسازی پوست

حفظ رطوبت مناسب در تمام مراحل ترمیم زخم

تقویت مهاجرت سلولی و تکثیر سلولی

آنژیوژنز (رگ زایی)

کاهش رادیکال های آزاد و افزایش گرانولیشن

پشتیبانی و نظم دادن به ساختمان کلاژن جهت یکپارچگی در ساختار بافت و در نتیجه کاهش اسکار پس از زخم

هیاف سبب تسریع اپتلیزاسیون زخم شده و به کنتراکچر زخم (بسته شدن زخم) و تکمیل مرحله نهایی ترمیم زخم کمک میکند

پودر هیالوگران چیست؟

خرید پودر هیالوگران در مشهد

گرانول های پوستی شرکت آنیکا با نام تجاری پودر هیالوگران به بازار عرضه می شود.

اندیکاسیون

هیالوگران برای زخم های گرانوله متوقف شده و همچنین زخم هایی با بافت اسلاف محدود و برای زخم های حفره ای قابل استفاده است روی زخم های عفونی و کلونیزه با ترکیب آنتی بیوتیک طبق نظر پزشک قابل استفاده است

میزان اثربخشی استفاده از هیالورونیک اسید در درمان زخم های باز

این تحقیق که در سال ۲۰۱۵ بر روی ۱۰ سگ خانگی انجام شده است، تاثیر استفاده  از پانسمان های نوین حاوی هیالورونیک اسید را در التیام زخم های پوستی این حیوانات بررسی کرده است. نتایج این آزمایش در ژونال Veterinany World به چاپ رسیده است و ما به طور اختصاصی بخش هایی از آن را برای شما ترجمه کرده ایم. در انتهای صفحه لینک مستقیم این تحقیق در وبسایت ncbi قرار گرفته است.

کاربرد هیالورونیک اسید در درمان زخم های باز

دامپزشکان معمولا با طیف وسیعی از انواع زخم های باز، عفونی و زیرجلدی مواجه میشوند.هدف این تحقیق اندازه گیری میزان اثربخشی یک نوع پانسمان نوین حاوی هیالورونیک اسید است. برای قضاوت در مورد این محصول از ۲ معیار مختلف و استاندارد در درمان زخم و همچنین مساحت زخم استفاده شده است.

در این تحقیق از ۱۰ سگ خانگی دارای زخم های پوستی با شدت مختلف استفاده شده است. همچنین برای درمان آن از پانسمان های نوین حاوی اسیدهیالورونیک که در بازار وجود دارند، استفاده شد و در تمام مراحل آزمایش، ارزیابی میزان بهبود زخم بر اساس معیار های مورد تایید انجام شد.

طبیعتا پس از دبریدمان، اندازه زخم افزایش می یابد ولی براساس معیار های استفاده شده، میزان بهبود زخم بسیار خوب و قابل قبول ارزیابی شده است. در این آزمایش، میانگین دفعات مراجعه به کلینیک برای تعویض پانسمان ۵ دفعه و میانگین زمان برای بهبود زخم ۳۴.۵ روز بود.

میانگین مساحت زخم پس از ۷ ، ۱۴ ، ۲۱ و ۲۸ روز برابر با ۹۰.۴%, ۴۷.۷%, ۲۲.۴%, و  ۱۴.۸% (اندازه گیری خطی) مساحت اولیه زخم و برابر با ۹۵.۵%, ۵۴.۴%, ۲۳.۱۰%, ۱۴.۸% (اندازه گیری نرم افزاری) مساحت اولیه زخم بود.

از اعداد به دست آمده میتوان نتیجه گرفت که استفاده از پانسمان های نوین حاوی هیالورونیک اسید برای درمان زخم های پوستی بسیار کارآمد و موثر است.

التیام زخم شامل چندین مرحله مختلف است که عبارتند از فاز التهاب، تکثیر و بلوغ . مدیریت و درمان زخم بسته به مرحله ای که زخم در آن قرار دارد متفاوت است و گاهی نیاز به انجام انواع متفاوتی از دبریدمان (مثلا شیمیایی و مکانیکی)، استفاده از داروهای موضعی و استفاده از انواع مختلفی از پانسمان های چسبنده و غیرچسبنده است.

پودر هیالوگران  یک glycosaminoglycan شامل ۲ مولکول قندی یعنی glucoronic و  N-acetyl-glucosamin است که بخشی از ماتریکس خارج سلولی را تشکیل میدهد.

این ماده به وفور در بدن پستانداران و مخصوصا بافت های نرم و متصل کننده مانند پوست یافت میشود.

در واقع این ماده نقش بسیار مهمی در حفظ پیوستگی بافت ها و چسبندگی بین سلول ها در مرحله التهابی، ترمیم زخم و رشد جنینی بازی میکند. تحقیقات بسیاری اهمیت و ارتباط نزدیک این ماده با تکثیر فیبروبلاست، تقویت تشکیل بافت گرانوله، ایجاد رگ خونی جدید و حتی تکثیر کراتینوسیت ها را ثابت کرده است.

این نتایج درخشان بدون ایجاد واکنش آلرژیک و التهابی بدست می آید که باعث میشود از این  ماده برای درمان رنج وسیعی از زخم ها استفاده شود.

البته یکی از مهم ترین مشکلات در ارزیابی بهبود زخم، نحوه انجام این ارزیابی است. مهم ترین هدف و مقصود از انجام فرایند های مختلف مدیریت زخم، ترمیم کامل پوست و کاهش اندازه زخم است.همچنین میتوان از معیار های دیگر مانند  نوع بستر زخم و بافت اطراف زخم هم برای ارزیابی میزان موفقیت درمان به طور گسترده در پزشکی و مخصوصا برای زخم های مزمن استفاده میشود، حتی اگر هیچ استاندارد و معیار طلایی برای اینکار وجود نداشته باشد.

این تحقیق بر روی  سگ با نژاد،جنسیت،سن و اندازه های مختلف انجام گرفت. در ابتدای آزمایش از تمامی نمونه ها آزمایش خون گرفته شد و سوابق پزشکی هر کدام به طور جداگانه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. تمامی پارامتر های خونی این حیوانات در رنج نرمال قرار داشت ولی  ۲ نمونه به دلیل ابتلا به دیابت و کاهش آلبومین خون از آزمایش کنار گذاشته شدند. لازم به ذکر است محل ۱۲ زخم در این حیوانات متفاوت با یکدیگر بود.

در ابتدای آزمایش میانگین مساحت زخم ۲۲ سانتی متر مربع (حداقل ۲.۶۷ و حداکثر ۴۱۷.۲۹) بود. پس از انجام دبریدمان این اندازه ها به طور میانگین ۱۰.۱۹ سانتی متر مربع افزایش پیدا کرد.

در ابتدای شروع درمان میانگین مقدار پارامتر Bates-Jensen Wound Assessment Tool  یا BWAT برابر با ۳۲.۵ و مقدار wound bed scoring یا WBS برابر با ۱۱ بود. در ۷ زخم، پس از انجام دبریدمان مقادیر BWAT از ۳۸ به ۳۲ و WBS از ۸ به ۱۱ رسید.

تمامی حیوانات از کلینیک مرخص شدند و در منزل از آنها نگهداری شده است و تنها برای تعویض پانسمان به کلینیک مراجعه میکردند ( حداقل ۴ و حداکثر ۱۴ و به طور میانگین ۵ دفعه). در مدت درمان پانسمان توسط صاحب حیوان مرتبا بررسی میشد و در صورت وجود نشانه های غیرطبیعی؛ به کلنیک
مراجعه میکرد که در اکثر مواقع منجر به تعویض پانسمان حداقل هر ۲ و حداکثر هر ۷ روز و به طور متوسط هر ۴ روز، میشد.

در مدت درمان هیچگونه واکنش آلرژیک به این پانسمان مشاهده نشد و تمامی حیوانات توانستند بدون مشکل پانسمان را تحمل کنند. بعضی از افراد متوجه وجود مقدار کمی بوی نامطبوع شده بودند. بررسی ها نشان داد این بو نه به خاطر عفونت، بلکه به دلیل ترشحات زیاد زخم والبته واکنش هیالورونیک اسید با این ترشحات بود.

آموزش استفاده از پودر هیالوگران چیست؟

شما میتوانید جهت آموزش استفاده از پودر هیالوگران به صفحه فروش این محصول مراجعه  و یا برروی عکس زیر کلیک کنید:

HYALOGRAN

گروه پزشکی درمانگران بن شاد و مرهم اندیشه سلامت، به ترتیب وارد کننده و نماینده انحصاری توزیع و پخش بخشی از محصولات شرکت آنیکا، از جمله پودر هیالوگران ، در ایران است.

پودر های هیالوگران در ساشه های ۲ گرمی و در بسته های ۵ عددی به بازار عرضه شده است. شما بیماران و درمانگران محترم در سرتاسر کشور میتوانید جهت خرید پودر هیالوگران از طریق سایت، تلگرام و همچنین تلفن با مرهم اندیشه سلامت در تماس باشید یا مستقیما به صفحه پودر هیالوگران Hyalogran دو گرمی در فروشگاه اینترنتی ما مراجعه فرمایید.

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط 0 / 5. تعداد: 0

اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
رفتن به بالا
سبد خرید شما
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
  • عکس
  • شناسه محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • در انبار
  • موجودی
  • افزودن به سبد خرید
  • عرض
  • اندازه
Click outside to hide the compare bar
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0